Instrumentarium

Wojciech Hoffmann gra na gitarach marki Ibanez od 1994 roku. Jego pierwszym modelem był Ibanez JEM 777 VDY. Jako endorser japońskiego koncernu gitarzysta wybrał instrumenty Ibanez JEM7V-WH oraz Ibanez DN500-BK. Wojciech Hoffmann znalazł się w światowym gronie użytkowników gitar IBANEZ co uwidocznione zostało w katalogach firmy.


Wojciech Hoffmann należy do grupy najbardziej zasłużonych gitarzystów polskiego hard-rocka. Znany m.in. z wcześniejszych występów w zespołach Turbo, Non Iron czy Czerwone Gitary, artysta prezentuje wyjątkowe połączenie muzykalności i zaawansowanego technicznie stylu gry. Już w latach 90. gitarzysta poświęcił się m.in. komponowaniu muzyki i pisaniu tekstów do radiowych spotów reklamowych, których wyprodukował (i w wielu przypadkach nagrał) ok. 1000.

W 2002 roku ukazał się na rynku singiel „Irlandzki”, promujący wydaną rok później solową płytę Hoffmanna, zatytułowaną „Drzewa”. Wojciech Hoffmann był jako instrumentalista wielokrotnie doceniany przez polską prasę muzyczną. „Metal Hammer”, „Gitara i Bas” i „Thrash’Em All” od 1990 roku przyznały mu szereg wyróżnień, zarówno w klasyfikacjach „najlepszy gitarzysta rockowy/metalowy”, jak również w zestawieniach „najlepszych płyt”, w nagraniu których uczestniczył.